F 21-22

Magnētiskie spēki

22.03.2022.

5 gadīgo grupas bērni turpina apgūt un pētīt. Magnētiskie spēki un statiskā elektrība. Magnēti un elektrība un to radītā jauda ir būtiskas mūsu dzīves sastāvdaļas, noderīgi mājās un ikdienas dzīvē. Uzzinām par magnētu īpašībām un efektivitāti, veicot eksperimentus (pārbaudījām dažādus objektus, lai noteiktu, vai tie ir vai nav magnētiski). Pētām , kā var radīt un izmantot statisko elektrību. (veicām eksperimentu ar vilnas drāniņu, plastmasas pildspalvu vai flomāsteru un avīzes gabaliņiem)

Jautrās molekulas

15.03.2022.

5 gadīgo grupas bērni ar skolotāju Ilzi turpina pētīt - jautro molekulu iepazīšana. Kas notiek ar ūdens molekulām, kad tās tiek pakļautas apstākļiem, piemēram, sasalšanai, sakaršanai, saules staru iedarbībai un vārīšanai. Eksperiments ar papīra saspraudēm, lai labāk izprastu molekulu darbību. Molekulas un atomi. Modelē - "savu  unikālālo molekulu" no plastilīna un kociņiem - izdomā nosaukumu tai , pastāsta kā var izmanot.

5gadīgie apgūst Dabaszinātnes

19.01.2022.

"Bitīšu" grupas FasTracKids audzēkņi uzsāk jaunu tēmu un apgūst - Dabaszinātnes. Šodien veic eksperimentus un pētījumus.  Sālsūdens un peldspēja. Izmantojot mācību staciju dodas iedomātā ceļojumā uz Tuvajiem Austrumiem un Nāves jūru, lai uzzinātu vairāk par ūdens sastāvu, minerāliem un to ietekmi uz peldspēju. Uzzina, kā risināt problēmas, veicot zinātniskus eksperimentus, salīdzināt sālsūdens un saldūdens blīvumu.

"Bitītes" mācās izmantot enerģiju

14.01.2022.

"Bitīšu" grupas bērni kopā ar FasTracKids pasniedzēju Ilziei  pēta Zemes zinātnes, zemes enerģiju. Salīdzināt dažādas enerģija veidus. Uzbūvē savas vējdzirnavas, un izmanto savu spēku, lai parādītu, ka vēju var izmatot enerģijas iegūšanai. Izmantojot jauniegūto informāciju par enerģijas veidiem (saules, vēja, ūdens, naftas), savienojam ar atbilstošiem instrumentiem, rotaļlietām.

Lasi rekorda vārdā!

29.10.2021.

Šogad 28. oktobrī-  lieli un mazi lasīja grāmatu “Eimija Vu un lupatu pūķis”. Apkopojot rezultātus ieguvām šādus skaitļus: 39 bērni uz vietas, 34 ģimenes mājsēdē , 25 iestādes darbinieki pēc iespējām, kopā 98. Kopā varam daudz!

Dzīves mērķi

01.10.2021.

6gadīgo grupa"Ezīši" jauno FasTracKids sezonu sāk ar tēmu : "Dzīves mērķi". Pirmajā nodarbībā skolotāja lomā iejūtas Martins, pēc nodarbības atzīstot, ka ir grūti būt skolotšjam.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu