Džimbas 11soļu programma

Džimbas 11 soļu drošības programma  


Džimbas 11 soļu drošības programma ir 11 nodarbību cikls, kas paredzēts bērniem vecumā no pieciem līdz deviņiem gadiem. Nodarbību mērķis ir izglītot bērnus par personisko drošību, tādejādi mazinot vardarbības riskus šo bērnu dzīvē. Programmas ietvaros ar mūzikas, rotaļu, filmiņu un lomu spēļu palīdzību sarežģītas tēmas kļūst bērniem labi saprotamas.

Programmu īsteno sertificēts Džimbas aģents- drošības iemaņu skolotājs-pirmsskolas pedagogs.

Par drošību attiecībās
Vecāki un skolotāji ne vienmēr var būt bērnam līdzās un viņu pasargāt, tāpēc ļoti svarīgi, lai mēs jau kopš mazotnes mācītu bērnam atpazīt nedrošas situācijas un skaidrotu, kā tajās rīkoties. Runājoties un iemācot bērnam atšķirt labus pieskārienus no sliktiem, labus noslēpumus no sliktiem, mēs palīdzam viņam par sevi pastāvēt. Šī iemesla dēļ bērnus, kas sasnieguši 4 gadu vecumu, aicinām ciemos pie drošuļa Džimbas, kur dažādas personiskās drošības tēmas ne vien pārrunājam, bet arī izspēlējam.

Svarīgi katru dienu veltīt bērnam pietiekam daudz uzmanības un veidot ar bērnu atklātas, uzticēšanās pilnas attiecības, lai viņš zinātu, ka var vērsties pie vecākiem ar jebkuru jautājumu. Turpretī, ja bērns ikdienā netiek uzklausīts, bieži tiek atraidīts, apklusināts vai vecāki viņam netic, ir liela varbūtība, ka arī bīstamā situācijā viņš pie vecākiem vairs nevērsīsies.

Bērns būs pasargāts, ja par drošību ar bērnu runāsim ne vien atsevišķās nodarbībās, bet arī ikdienā. 

Iesakām apmeklēt : 

http://www.dzimba.lv/lv/dzimbas-drosibas-programmu-apraksts/dzimbas-9-solu-drosibas-programma/ 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu