Dabas vides estētika 2020./2021.māc.g.

Kas ir dabas vides estētika?

Dabas vides estētikas idejas praktiskais pielietojums sevī ietver nodarbību kopumu, kas orientēts uz cilvēka un dabas materiālu radošo mijiedarbību.

Kā galvenās tiek izceltas un Dabas vides estētiku atspoguļo:

Krāsaino smilšu spēles;
Krāsaino graudu spēles;
Nodarbības siltajās smiltīs;
Dabas dailes studijas un kompozīciju veidošana.
Nodarbības un to cikli,  ir izstrādāti, lai izmantojot alternatīvu pieeju, tiktu nodrošināts atbalsts ikviena maza un liela cilvēka vispārējai attīstībai, stabilizēts un pilnveidots viņa iekšējais līdzsvars. Strukturētais radošais process sekmē fizisko, garīgo, intelektuālo un emocionālo sakārtotību.

Kā rāda pieredze, cilvēkiem ar garīgās un fiziskās attīstības traucējumiem, nodarbības dod iespēju gūt daudz prieka, bagātina viņu emocionālo pasauli, caur ko paaugstinās arī viņu dzīves kvalitāte.

 

Kā izpaužas Dabas vides estētikas nodarbība?

Vērotājam no malas, nodarbība varētu šķist kā rotaļīga, nesteidzīga radoša rosīšanās.

Tomēr tās organizēšanā speciālists ievēro noteiktus Dabas vides estētikas metodiskos principus.  Šo principu pielietojumu nosaka nodarbībai izvirzītais mērķis, izvēlētie materiāli un radošā darba veidi. Tiek respektēts bērna individuālais ritms un Dabas cikliskums.

Radošiem darbiem tiek izmantots neliels daudzums dabas materiālu daudzums un ierobežots klāsts. Ierasti nodarbība risinās mierīgā, klusinātā atmosfērā, ar vai bez vecāku klātbūtnes.

Saspringumu mazinošā un klusinātā atmosfēra, kurā risinās nodarbība, palīdz bērnam atgūt līdzsvaru un atmodināt viņā mītošos izaugsmes resursus.

 

Dabas vides estētikas metodika iestādē tiek aprobēta un iedzīvināta ikdienas darbā ar audzēkņiem.  Pedagogi – Sandra  Sopule, Ilze Ločmele, Ināra Arama  ieguvuši  sertifikātu Dabas vides estētikā.  Līga Čerņajeva apguvusi  prasmju, iemaņu un pieredzes kopumu, kas ļauj  pilnvērtīgi plānot, organizēt, nodarbības darbojoties ar Silto smilšu iekārtu WARMSANBOX.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko pārlūkošanas pieredzi. Lasīt vairāk Sapratu